Kde se najíst v New Yorku

Kdybyste se mě zeptali, co mám na cestování nejraději, první odpověď by byla jídlo. Na dovolené si užívám, že nemusím vařit a mohu zkoušet nové chutě, nová jídla. New York vám nabídne jídla z celého světa, ale má i svoje vlastní, například bagely, svoji pizzu (od té italské se liší těstem, rajčatovou omáčkou i množstvím surovin, které se dávají na těsto) a samozřejmě hamburgery. New York nepatří mezi levné lokace, proto jsem hledala místa, které jsou cenově pro střední třídu, ale přesto na kvalitě jídlo neztrácí. Většinou se mi to daří, našla jsem ale i pár míst, kde jsem byla trochu zklamaná. Pojďme se tedy podívat, kde jsme si pochutnali a kterým místům se příště raději vyhneme.

Hummus Place

Velice dobrý hummus. Babaganush byl na mě moc studený, což by mě normálně nevadilo, ale cestou do restaurace jsme zmokli, tak jsem byla trochu promrzlá. Doporučuji hummus se žampiony. Izraelský salátek byl vynikající. Celkově je restaurace malinká, ale útulná, cítili jsme se tam moc dobře, obsluha byla moc příjemná a hummus byl jeden z nejlepších, co jsem kdy jedla.

Banh Mi Saigon Bakery

Šli jsme do tohoto bistra na základě spousty skvělých recenzí a nebyli jsme vůbec zklamaný…..co byli jsme přímo nadšený. Nabízí zde různé knedlíčky, rolky, ale hlavně ty nejbáječnější bagety Banh Mi. Vyzkoušeli jsme tři různé sendviče a všechny byly tak chutné. Rozhodně tohle místo doporučuji. Navíc, majitelé jsou opravdu moc sympatičtí.

NY Pizza Suprema

Vynikající pizza. Větší rodinná pizzerie, která si zakládá na kvalitních surovinách. Ty jejich pizzy ….wow jsou tak strašně dobré a vybere si každý, mají i vegetariánské a veganské i americké s vyšším těstem.

Tabata Ramen 2

No tak tohle byl teda Ramen, jak se patří. Dali jsme si s manželem každý jiný a oba byly vynikající!!! Nejlepší Ramen, co jsem kdy jedla, o tom se mi bude ještě dlouho zdát:-)

Dough

Nejlepší koblihy….Jsem ráda, že nebydlím v New Yorku, protože bych snad musela začít běhat:-) Tyhle koblihy jsou totiž božské a věříme tomu, že způsobují závislost, teda alespoň já jsem na nich závislá byla, za těch devět dní jsme je měli 3x. Můžete si vybrat z velkého množství polev, všechny, co jsme zkoušeli, byly moc dobré. Koblihy nebyly tak přeslazené, jak je většina sladkého pečiva v Americe. Neměly chybu.

Shake Shack

Dobrý hamburger, lepší než u McDonald´s, ale je to pouze takový lepší řetězec. Nic mě zde nenadchlo tolik, že bych měla potřebu se sem v budoucnu vracet. Shaky jsou fakt hustý, slánky nejsou potřeba😁 místo slánky si vemte lžičku. A pozor čokoládový je dost přeslazený, jahodový nám chutnal víc. Kalorie zde raději nepočítejte:-)

Chinatown Ice Cream Factory

Pokud chcete ochutnat jinou příchuť zmrzliny než tu, na kterou narazíte všude jinde, jste na správné adrese. Doporučuji příchuť Zen butter.

Gray’s Papaya 

Nejznámější místo, kde si dát hotdog. Tento podnik zazářil v nejednom filmu či seriálu, na hotdogu si zde pochutnávala Carrie ze Sexu ve městě, Ted s celou partou v Jak jsem poznal vaši matku, Kathleen a Joe Fox z Lásky přes internet a podnik se objevil i v úvodní scéně Jokera.

Hotdogy neurazí, jsou dobré, mají i dobré, ale sladší džusy, na zahnání hladu perfektní místo. Upozornění jeden vám určitě stačit nebude, ne že by to byla taková delikatesa, ale jsou docela maličké.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s