Kde se najíst v Budapešti

V Budapešti najdete rozmanitou, nahodilou síť místních restaurací a kaváren, z nichž vás v mnoha čeká plno překvapení; kořeněné, pálivé klobásy, guláše, langoše jsou hlavními prvky food scény, ale nejde jenom o maďarskou kuchyni, v Budapešti je plno tureckých, pákistánských, japonských, řeckých restaurací. V každé ulici voní lahůdky z masa, ale nenechte se mýlit i v Budapešti se dobře nají vegani či vegetariáni. Velkou komunitou jsou zde židi, kteří zde mají také své kavárničky a restaurace.

Co se týče pití, v Budapešti můžete ochutnat spoustu druhů piv, skoro všude mají česká a anglická a najdete zde i velkou nabídku vín.

Budapešť je plná maličkých kavárniček, kterých si někdy ani z chodníku nevšimnete a tak mnoho z nich se snaží nalákat zákazníky svým originálním interiérem a hlavně „dobrým jménem“.

No nebudu se moc rozepisovat, ve zkratce….v Budapešti se vaše chuťové buňky rozhodně nudit nebudou:-)

Budapest-Bisztro

Budapest Bisztro byla naše první restaurace. Doporučili nám ji majitelé apartmánu, kde jsme se ubytovali přes Airbnb. V restauraci je příjemně, personál velice profesionální a přátelský, pořád vás někdo opečovává a stará se o vaše pohodlí, no prostě paráda.

Objednali jsme si dušené hovězí s tarhoňou a gulášovou polévku. Před jídlem nám přinesla obsluha chlebík se škvarkovou pomazánkou. Mňam… Restaurace je maličko dražší, ale rozhodně stojí za návštěvu!

IMG_0939IMG_0937

Apricot Coffee

Kavárničku Apricot Coffee jsem našla na TripAdvisoru. Hledali jsme nějakou kavárnu poblíž našeho ubytování, a když jsem uviděla fotky, nebylo co řešit. Já jsem si dala Macha coffee a manžel Ameriku (vždycky si ji dává, prostě klasik) a k tomu jsme si objednali čokoládovou rolku, čokoládový a pistáciový crossaint. To čokoládové pečivo bylo dobrý, ale nic co bychom neznali, ovšem ten pistáciový crossaint….pane bože, lepší crossaint jsem v životě nejedla!

IMG_0980IMG_0978IMG_0977IMG_0976IMG_0975IMG_0973

Kavárnu jsme navštívili po půl roce znovu, dali jsme si to samé, ale kromě čokoládového croissantu jsem si dala čokoládový koláček. Vše bylo opět dokonalé.

Café Noé

Café Noé není vůbec žádná extra kavárna. Kávu dostanete docela obyčejnou, ale dobrou. Teď si asi říkáte proč sem teda chodit….v této nenápadné, nemoderní kavárně totiž můžete ochutnat židovský moučník Flodni od slavné bulharské cukrářky Raj Rachel. Flodni se skládá z několika vrstev těsta a povidlové, makové, ořechové a jablkové náplně. No co dodat….. je naprosto famózní a proto i když nebudete sedět v útulné, krásné kavárně, rozhodně doporučuji sem zajít a moučník ochutnat.

IMG_0959TJMQ0683

Mazel Tov

Mazel Tov je restaurace, která vás dostane svým interiérem. Zvenčí se jedná o starý, polorozpadlý dům, docela nenápadný, ale jak otevřete dvoje obrovské prosklené dveře, naskytne se před vámi úplně jiný svět. Mazel Tov má svoje kouzlo a nemyslím si to jenom já…. když se chcete dostat do restaurace večer či přes poledne, musíte si zarezervovat místo. Večer v restauraci bývá i živá hudba. Vaří zde židovské pokrmy a kuchyně je spíše středomořská. S manželem jsme si pochutnali na Falafelu v pitě, s domácími hranolky a tahini omáčkami a humusem s grilovanými žampióny. K pití jsme si objednali čerstvé džusy. Do Mazel Tovu se chci určitě taky znovu podívat.

IMG_1010IMG_1011IMG_1013IMG_1014

Budapest Baristas

Budapest Baristas je útulná kavárna, která je výborná na snídaně. Kavárna nabízí velkou nabídku snídaní a snacků a vybere si takřka každý. My jsme navštívili kavárnu dvakrát, jednou kvůli snídani a podruhé kvůli pití. Obsluha je příjemná, ceny přijatelné a káva je moc dobrá.

IMG_1063IMG_1067

Central Market Hall – tržnice

Na nákupy rozhodně doporučuji si zajít do Great Market Hall – hlavní tržnice v Budapešti. Najdete zde stánky s kořením, zeleninou a hlavně s klobásami. Jestli máte rádi ostré klobásky, tak rozhodně doporučuji si nějakou koupit, my jsme si koupili několik druhů u různých stánků, všude jsme říkali, že chceme ostré a klobásky jsou opravdu hodně pálivé. Tak ostré jsme u nás nikdy nekoupili, no prostě paráda a navíc byly všechny za dobrou cenu. Ještě jsme si koupili paštiku (níže na fotce), ale tu jsme ještě neotevřeli, ta byla trochu dražší (prostě jsme zapoměli chvilku přepočítávat:-) a pak jsme se nestačili divit), takže si ji necháme na nějakou příležitost:-)

IMG_0981IMG_0987IMG_0993

Kuglóf – café, bakery

Bistro Kuglof je na překrásném místě. Jedná se o malé, útulné bistro, kam doporučuji zajít zejména na snídani. My jsme si objednali Breakfast platter for 2 a byli jsme spokojeni, snídaně byla velmi chutná a zasytila nás na docela dlouhou dobu. K snídani jsme si dali džus z vymačkaných pomerančů.

2 Spaghi

2 Spaghi je malé bistro, které nabízí velkou škálu těstovin a omáček. Místo je to malé, ale vždycky se tam nějaké místo na sezení najde. Pokud dostanete v Budapešti chuť na italské těstoviny, vydejte se rozhodně sem.

Macesz Bistro

Macesz bistro rozhodně není bistro, ale luxusní restaurace. Vyrazili jsme sem na večeři, dala jsem si telecí paprikáš a špecle, manžel si zvolil kachní prsíčka a játra na fíkovém salátku a to bylo teda něco! Kdybych do restaurace šla znovu, tak si místo paprikáše dám tohle, bylo to opravdu lahodné.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s